Jaki hotel na ferie zimowe?

hotel na ferie

Wybór odpowiedniego miejsca, a także zakwaterowania na ferie zimowe, to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeżeli chcemy znaleźć obiekt, który spełnia wymagania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dlatego warto jak najwcześniej zacząć poszukiwania idealnego hotelu, aby mieć pewność, że obiekt taki będzie dostępny w planowanym terminie urlopu. Obecnie na ferie zimowe, większość rodzin z dziećmi wybiera górskie kurorty, które oferują wiele atrakcji zarówno dla fanów zimowego szaleństwa na stokach, jak i osób, które wolą spacery czy piesze wędrówki. Jaki hotel wybrać na ferie zimowe i na co zwrócić uwagę podczas doboru takiego obiektu? Podpowiadamy.

Lokalizacja hotelu na ferie zimowe

Kiedy planujemy wyjazd na ferie zimowe, najpierw zastanawiamy się nad tym, w jakie miejsce chcemy się udać. Zimą rodziny z dziećmi stawiają głównie na górskie kurorty ze względu na to, że w takich miejscowościach oraz ich okolicach znajduje się wiele atrakcji, które są ściśle związane z tą porą roku, a więc różnego rodzaju stoki, skocznie czy lodowiska. Jednocześnie warto zastanowić się, czy mamy ochotę czekać w długich kolejkach do wyciągu, a także zjazdu w największych kurortach, takich jak Zakopane. Znacznie bardziej komfortowym miejscem na zimowe ferie jest na przykład Krynica-Zdrój, gdzie znajduje się również wiele kilometrów tras narciarstwa biegowego, a także świetnie przygotowane stoki.

Kiedy już wybierzemy miejscowość, w jakiej zamierzamy odpoczywać podczas ferii zimowych, powinniśmy zwrócić uwagę na lokalizację hotelu w takim miejscu. Krynica apartament, hotel oraz kwatery prywatne posiada w różnych miejscach. Bez wątpienia jednak warto postawić na obiekt, który znajduje się w pobliżu stoków lub zapewnia komfortowy i klimatyczny wypoczynek z widoczną z okien panoramą okolicy.

Standard hotelu na ferie zimowe

Ze względu na to, że zazwyczaj na ferie zimowe wyjeżdżają rodziny z dziećmi, wybierając hotel, warto zwrócić uwagę na to, jaki standard pokoi lub apartamentów jest przez niego oferowany, a także czy posiada pewne udogodnienia właśnie dla rodzin z dziećmi. Jeżeli dysponujemy odpowiednimi funduszami, najlepszym rozwiązaniem będzie pięciogwiazdkowy apartament w miejscu, które oferuje szeroką gamę dodatkowych udogodnień. Dobrze, jeżeli na miejscu znajduje się restauracja, a także plac zabaw dla dzieci. Jeśli wybieramy się na ferie zimowe bez własnego sprzętu narciarskiego lub jeszcze nie jesteśmy pewni tego czy zamierzamy szusować na stokach, zwróćmy uwagę na to, czy hotel dysponuje wypożyczalnią nart.

Udogodnienia w hotelu

Wybierając hotel na ferie zimowe, warto postawić na obiekt znajdujący się w lokalizacji z mnóstwem atrakcji, gdzie dostępna jest nie tylko infrastruktura narciarska ale również liczne szlaki turystyczne, które wiodą przez urokliwe rezerwaty przyrody. W lokalizacji takiej powinniśmy móc korzystać z licznych wydarzeń kulturalnych oraz aktywności sportowych. Mimo tego jednak również w hotelu powinny czekać na nas pewne udogodnienia. Zalicza się do nich nie tylko wypożyczalnia nart ale również rowerów. Dobrze, jeżeli hotel oferuje strefę saun, możliwość skorzystania z jacuzzi zewnętrznego oraz wewnętrznego czy skosztowania najlepszych drinków, oraz kaw w coctajl barze z widokiem na panoramę okolicy.

Dodaj komentarz